Måløv Idræts Forening
Instruktører
 


MIF's instruktører

 

Annette Ruggeri

Instruktør på følgende hold:

-
Voksengymnastik - Aerobic/workout (M/K)

Annette Winther

Instruktør på følgende hold:

- Zumba Fitness 3  
- Zumba Toning
 

Christina Christensen

Instruktør på følgende hold:


- Børnegymnastik - Turbofræsere 1 (4 - 5 år)
 
Claudia Hodonou


Instruktør på følgende hold:

- Børnegymnastik - MTV-dance 1 - Kids Crew (piger/drenge 7 - 9 år)

- Børnegymnastik - MTV-dance 2 - Dance Squad (piger/drenge 9 - 12 år)

Emilie Kristine Wærn

Instruktør på følgende hold:

- Børnegymnastik - Rope Skipping 1 (piger/drenge 8 - 16 år)
- Børnegymnastik - Rope Skipping 2,konkurrence (piger/drenge 8 - 16 år)

 

Georg Schandorff

Instruktør på følgende hold:

- Børnegymnastik - Parkour, begyndere (piger/drenge fra 12 år)
- Børnegymnastik - Parkour, øvede (piger/drenge fra 12 år)

 

Gisela Karlestedt

Instruktør på følgende hold:

- Mavedans øvede

Gitte Pedersen

Instruktør på følgende hold:

- Spinning 4, torsdag kl. 17:30
 


Hanne Christiansen

Instruktør på følgende hold:

- Børnesvømning
- Mor/far og barn, plask og leg 2 (fra 3 år)

- Børnesvømning - Piger/drenge, begyndere 3 (fra 5 år)
- Børnesvømning - Piger/drenge, let øvede/øvede 2

 
 
Helene Diemer Frees
Instruktør på følgende hold:

- Børnegymnastik - Krummer 1 (1 - 3 år)
- Børnegymnastik - Krummer 2 (3 - 4 år)
- Børnegymnastik - Spilopper (1 - 3 år)

Helle Christensen

Instruktør på følgende hold:

- Børnegymnastik - Turbofræsere 2 (4 - 5 år)
- Børnegymnastik - Gymnastik for børn med særlige behov (5 - 8 år)
- Børnegymnastik - Seje drenge (6 - 10 år)
- Børnegymnastik - Let's Move On (8 - 14 år)


Ida Saxton

Instruktør på følgende hold:

- Børnegymnastik - Krummer 3

- Børnegymnastik - Krummer 4
 

Jane Philippsen

Instruktør på følgende hold:

- Zumba Fitness 1
 

Jeannette Rosenbäck

Instruktør på følgende hold:

-
Line dance, øvede (M/K)

Jette Pia Clausen

Instruktør på følgende hold:

- Voksengymnastik - Motion for rigtige mænd
- Voksengymnastik - Bevæg dig glad (M/K)
Julie Renee Nørregaard

Instruktør på følgende hold:

- Børnesvømning - Far og barn, plask og leg (fra 3 år)

- Børnesvømning - Mor og barn, plask og leg - etnisk (fra 3 år)
- Børnesvømning - Drenge, begyndere ( fra 5 år)
- Børnesvømning - Piger/drenge, begyndere 2 (fra 6 år)
- Børnesvømning - Drenge, begyndere/let øvede (fra 6 år)
- Børnesvømning - Piger/drenge, let øvede
- Børnesvømning - Piger, let øvede/øvede
- Børnesvømning - Drenge, let øvede/øvede


 

Karina Blomberg

Instruktør på følgende hold:

-
Børnegymnastik - Krummer 1 (1 - 3 år)
- Børnegymnastik - Krummer 3 (3 - 4 år)

Katarina Floricikic

Instruktør på følgende hold:

-
Børnegymnastik - Zumba® Kids (6 - 11 år)

Katrina Langkilde

Instruktør på følgende hold:

-
Børnegymnastik - MTV-dance 2 (piger/drenge 7 - 9 år)

Ketty Rasmussen

Instruktør på følgende hold:

- Voksengymnastik - Pensionistgymnastik (M/K)

Lisser Beidil Johnsen

Instruktør på følgende hold:

- Voksengymnastik - Gymnastik dagtid (M/K)

Marcel Trabolt

Instruktør på følgende hold:

- Børnegymnastik - Parkour (piger/drenge fra 12 år)

Mikkel Hougaard

Instruktør på følgende hold:

- Spinning 1 
- Spinning 2 
- Spinning 5

 

 
Mille Marie Leth Hellerøe


Instruktør på følgende hold:

- Børnegymnastik - Rope Skipping (piger/drenge 8 - 16 år)

Nicco Rasmussen

Vikar børnesvømning

 

Ny instruktør

Instruktør på følgende hold:

- Voksengymnastik - Zumba Fitness 3 (M/K)

- Voksengymnastik - Zumba Toning (M/K)

Pia Nielsen

Instruktør på følgende hold:

- Yoga 1 (M/K)

Sandra Nielsen

Instruktør på følgende hold:

- Zumba Fitness 2 (M/K)
 
Sanne Kjærgaard Dall


Instruktør på følgende hold:

- Børnegymnastik - Springfiduser, let øvede (fra 8 år)
- Børnegymnastik - Springfiduser, øvede

Susan Wohlenberg

Instruktør på følgende hold:

-
Mavedans - let øvede

Therese Marquard Pedersen

Instruktør på følgende hold:

- Yoga 3 (M/K)
- Yoga 4 (M/K)

 

Thomas Sverrild Lorenzen

Instruktør på følgende hold:

-
Børnegymnastik - Sjov gymnastik for hele familien (piger/drenge 3 - 7 år)
- Børnegymnastik - Fars lopper (piger/drenge 4 - 6 år)
 
 
Tina Segerberg


Instruktør på følgende hold:


- Børnegymnastik - Turbofræsere 1 (4 - 5 år)

Winnie Rahtgen

Instruktør på følgende hold:

- Voksensvømning - Unge piger/damer 1
- Voksensvømning - Unge piger/damer 2
- Voksensvømning - Unge piger/damer - etnisk
- Voksensvømning - Unge piger/damer, Aqua Fitness/vandaerobic (low power)
- Voksensvømning - Unge piger/damer, Aqua Fitness/vandaerobic (high power)
- Voksensvømning - Unge piger/damer, vandaerobic

 



MIF's hjælpeinstruktører


 
 Helene Frees
Jacob Treumer Jensen
Ida Saxton
Cookies er nødvendige for at få hjemmesiden til at fungere, men de gemmer også information om hvordan du bruger vores hjemmeside, så vi kan forbedre den både for dig og for andre. Cookies på denne hjemmeside bruges primært til trafikmåling og optimering af sidens indhold. Du kan forsætte med at bruge vores side som altid, hvis du accepterer at vi bruger cookies.
Måløv Idræts Forening | CVR 25688619 | Formand: Thomas Sverrild Lorenzen | E-mail: info@maaloevif.dk